logo    Do Holandska na loď  www.doholandska.cz  Dovolená na lodi po holandských kanálech a mořích. 

Kde se plavíme (plachetnice) / IJsselmeer (IJssel moře)

Na IJsselmeer je pro každého něco.
\"\"

Objevujte Holandsko také z vody. Navštivte například stará přístavní městečka jako jsou Enkhuizen, Hoorn a Marken. Tato leží na březích vnitřního moře JIsselmeer, které vzniklo za gigantickou 30ti kilometrovou hrází chránící Holandsko před záplavami ze Severního moře. Při shlédnutí této uzavírací hráze (Afsluitdijk) se vám zatají dech a uvědomíte si co Holandané podnikají pro to, aby mohli chodit po suchu. Ale teď zpět k našim plavbám. Přes den budete aktivně plachtit na vaší plachetnici a odpoledne přistanete v jednom z pěkných přístavů. Společně posedite  na jedné z teras nebo se budete toulat historickým centrem přístavního městečka.

Kanály v Amsterdamu  Maják Paard van Marken (Kůň z Marken)  Sýrový trh v Edam
\"\" \"\" \"\"

Jednou z možností je plavba z IJsselmeer po řece IJ do Amsterdamu. Zde si můžete prohlédnout toto krásné město a nebo podniknout okružní plavbu na vyhlídkové lodi po amsterdamských kanálech.

Během vaší plavby je dostatek času někde s plachetnicí zakotvit, krásně se vykoupat a nebo odpočívat na palubě a na sluníčku se opalovat. Toto jsou většinou činnosti když nám nefouká, je bezvětří, plachty nám visí a loď nemůže plachtit. 


 Ostrov Texel    Afsluitdijk (Uzavírací hráz)
\"\" \"\" \"\"

Naše flotyla s vámi ráda doplachtí na ty nejhezčí místa na IJsselmeer, v Severním Holandsku a Frieslandu. Také pro kombinované plavby a speciální přání jste u nás na správné adrese. Sdělte nám vaše dotazy a využijt naše zkušenosti a služby.


YjFmNjY