logo    Do Holandska na loď  www.doholandska.cz  Dovolená na lodi po holandských kanálech a mořích. 

Kde se plavíme (plachetnice) / Waddenzee (Wadden moře)

Plachtění, volnost, příroda..... a trochu dobrodružství, to najdete na Waddenzee  a Wadden ostrovech
\"\"

Jedna z unikátních částí Holandska je Waddenzee s Wadden ostrovy Texel, Vlieland, Terschelling, Almeland a Schiermonnikoog. Waddenzee je část moře, která leží mezi holandským (frieským) pobřežím
a holandskými ostrovy (Wadden ostrovy). Toto moře je velmi mělké. Velká část mořského dna vystoupí při odlivu nad hladinu a promění se v písečnou měsíční krajinu. Procházky po mořském dně při odlivu jsou v Holandsku velmi oblíbené. Mají svůj vlastní název a to \"Wadden lopen\". Nemohou to být příliš dlouhé procházky neboť po 6ti hodinách, při přílivu se mořské dno zase ponoří přibližně 3 m pod hladinu.
Slaný vzduch, nádhernou přírodu a přátelské obyvatele je to, co mají Wadden ostrovy společné. Ale navzdory tomu si každý zachoval svůj vlastní ráz a charakter.

Není to krása?  Lodě s malým ponorem si zajedou až na pláž  V Holandsku je větru pořád dost
\"\" \"\" \"\"

Večer se můžete kousek  projít po po pláži a potom zajít na skleničku do příjemné hospůdky v přístavu. Příští den můžete objevovat některý z ostrovů na kole. Kola se dají vypůjčit v každém přístavu.

Procházka po mořském dně (waddenlopen) Na nákup není většinou daleko Objedeme ostrov
\"\" \"\" \"\"

Všichni kapitáni z naší flotily jsou milovníci Waddenzee a ostrovů. Rádi s vámi poplují úzkými průplavy a zátokami na jeden z ostrovů a jestliže to bude možné (počasí, proud a vítr), vyhledají klidné místo, kde bude možno při odlivu zůstat s plachetnicí ležet na mořském dně. Procházka po mořském dně pro vás bude určitě jedním z nezapomenutelných zážitků z vaší plavby. A co by jste řekli na to, ugrilovat si večeři na mořském dně? Gril a dřevěné uhlí má každá plachetnice na palubě.   

\"\"


NjJkN