logo    Do Holandska na loď  www.doholandska.cz  Dovolená na lodi po holandských kanálech a mořích. 

Obytné motorové lodě / Kotvící v IJSSELSTEINPro sezonu v roce 2021 nejsou již žádné lodě k dispozici.
Toto je přístav v IJSSELSTEIN odkud budete vyplouvat.

Možné trasy při vyplutí z přístavu IJSSELSTEIN

Plavba po řece Vecht - můžete doplout až do Amsterdamu
Plavbu po řece Vecht doporučujeme každému. Plavíte se kolem krásných městeček, nádherných staveb pocházejících ze Zlatého věku a krásných měšťanských domů. Weesp, Lonen, Nigtevecht a Breukelen jsou města,  která si rozhodně zaslouží vaší návštěvu.
Budete-li po řece pokračovat dále,  doplavíte se až do Amsterdamu. Do Amsterdamu můžete doplout za jeden den.

Plavba po řece De Hollandse IJssel do Goudy a dále do Amsterdamu nebo do Rotterdamu.
De Hollandse IJssel má dvě tváře. Mezi městy Nieuwegein a Gouda je to malá říčka, ale od Waaiersluis je to široká řeka, na které se projevuje mořský příliv a odliv. Na úzkém horním toku budete míjet kráská mestečka jako jsou IJsselstein, Gouda, Ouderwater a Montvort.
Z Goudy můžete pokračovat dále směrem Amsterdam přes Alphen a/d Rijn a Alsmeer. Do Amsterdamu se dostanete za jeden, maximálně dva dny.
Z Goudy můžete plout také po řece IJssel a řece Maas dále až do Rottedamu. Cesta z Goudy do Rotterdamu trvá 3-4 hodiny. Kotvit můžete přímo v centru Rotterdamu v rotterdamských přístavech Oudehaven, Boerengat, Leuvehaven nebo yachthaven Veerhaven a IJsselmonde. Můžete projet celý 30 km dlouhý rotterdamský přístav, kde kotví i ty největší zaoceánské lodě. Rotterdamský přístav je největší přístav na světě.

Zuidhollandse Plassen (Jezera jižního Holandska) a Amsterdam
Jedním z jezer je  De Kagseplassen (Kagské jezero), které leží uprostřed krásných poldrů se starými mlýny a pitoreskními vesničkami. Nedaleko odtud jsou pohádkové květinové parky Keukenhof. Nezapomeňte také navštívit historické, univerzitní město Leiden, kde na vás čeká řada pozoruhodností. Další část jezer tvoří jezero Westeinder ležící uprostřed rozsáhlých zelených poldrů, které jsou oázou klidu a přírodní krásy.
Z Leiden můžete pokračovat dále do Amsterdamu přes  Haarlem a celý amsterdamský přístav. Do Amsterdamu doplujete v pohodě za dva dny.

V Amsterdamu můžete zůstat několik dní a kotvit na amsterdamských kanálech nebo v amsterdamských přístavech. Je to fantastické projíždět Amsterdam na vlastní lodi.
Podrobné informace a vodní mapy obdrříte v IJsseltein při vyplutí.


NTJkZGU4Y